Materiály

DŘEVO

Smrk

Dřevo smrku je smetanově bílé až nahnědlé, s výraznými letokruhy. Na všech třech řezech (příčný, podélný, tečný) snadno zaznamenáme zřetelné barevné odlišení jarní a letní přírůstkové vrstvy dřeva. Smrk je i přes svou měkkost houževnatý, poměrně pevný a pružný. Smrkové dřevo má velmi výhodné vlastnosti pro opracování, proto se smrk stal, díky člověku, naším nejrozšířenějším stromem. Poměrně málo se bortí a sesychá. V suchu je velmi trvanlivé.

Dub

Dubové dřevo je jedno z nejžádanějších už odedávna. Má poměrně úzkou, světlehnědou běl a široké, stejnoměrně hnědě zbarvené jádro. Na středovém a tečném řezu se objevují výrazná „zrcátka" (přeříznuté dřeňové paprsky). Díky jim lze bezpečně rozeznat dub od jilmu či jasanu. Základními vlastnostmi dubového dřeva jsou tvrdost, pevnost, houževnatost a trvanlivost. Z našich dřev nejdéle vzdoruje nejen povětrnostním podmínkám, ale i střídání vlhka a sucha. Vyráběly se z něj mlýnská kola, hamry, piloty k mostům a lávky, sudy. Dubové dřevo bylo za všech dob oblíbeno v nábytkářství a proto i my jej používáme na výrobu našich produktů

Sibiřský modřín

Vlastnosti Sibiřského modřínu je mnohem lepší než u většiny jiných měkkých dřevin. Sibiřský modřín je jedno z nejtěžších měkkých dřevin. Dřevo sibiřského modřínu je stabilní, avšak stejně jako u jiných dřevin dochází na jeho povrchu k tvorbě v tvorbě podélných prasklin, prasklinám na koncích v závislosti na venkovních klimatických podmínkách. Nejpřínosnější vlastností modřínu je jeho přirozená odolnost, která vyplývá z jeho extrémně vysokého obsahu pryskyřice a vysoké hustoty.

SKLO

Při použití dvojskla 4/16/4 Uw=1,1 W/m2K je součinitel prostupu tepla celého okna Uw=1,2 W/m2K

Při použití trojskla 4/12/4/12/4 Uw=0,7 W/m2K je součinitel prostupu tepla celého okna Uw=0,94 W/m2k

Při použití trosjkla 4/16/4/14/4 Uw=0,6 W/m2K je součinitel prostupu tepla celého okna Uw=0,87 W/m2K

BARVA

O barevnostech našich produktů se stará společnost Adler. Společnost ADLER je tyrolský rodinný podnik s bohatou tradicí. Proto pro ni platí pouze ta měřítka, která si sama určí. S touto filozofií se společnost ADLER stala předním odborníkem v oboru ochrany dřeva a laků na dřevo. Protože kdo do své práce dává srdce, ten nedělá nic polovičatě. Začíná to výzkumem a končí poradenstvím a službami.

Kudy k nám?

Dřevospol Šťastný
Záhoří, spol. s r.o.

Záhoří 39
391 65 Bechyně
Česká republika

IČ: 466 80 802
DIČ: CZ46680802